fbpx

Търсене...

Етикет: ДДС

Трябва ли да се начисли 20% ДДС при продажбата на автомобила?

         Предстои продажба на лек автомобил Мерцедес, брой места за сядане 3+1. Автомобилът е напълно амортизиран, при покупката му не е ползван данъчен кредит и купувачът е физическо лице. Трябва ли да се начисли 20% ДДС при продажбата на автомобила? Ако не се начислява ДДС, то какво е основанието за неначисляване? Съгласно чл.50, ал.1 от ЗДДС, освободена е доставката на стоки или услуги: които са използвани изцяло за извършването на освободени доставки и на това […]

Следваща страница »