Определение №389 от 42261 по ч.пр. дело №2800/2800 на 1-во гр. отделение, Гражданска колегия на ВКС

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е № 389/14.09.2015 г.
Върховен касационен съд на Република България, Гражданска колегия, Първо отделение в закритото заседание на единадесети септември две хиляди и петнадесета година в състав:
Председател: Теодора Нинова
Членове: Светлана Калинова
Геника Михайлова
разгледа докладваното от съдия Михайлова ч. гр. д. № 2800 по описа за 2015 г.
С молба вх. № 7748/ 03.07.2015 г. Е. Д. С. иска при условията на чл. 253 ГПК да бъде отменено определение № 326/ 25.06.2015 г. по настоящото дело. Искането е обосновано с довода, че погрешно настоящият състав на Върховния касационен съд е приел да е допустимо сезиран с частната жалба на [фирма]. Според ищцата, от която изхожда искането за отмяна, частната жалба е подадена от лице без представителна власт.
Съгласно чл. 253 ГПК, определенията, които не слагат край на делото, могат да бъдат изменяни или отменяни от същия съд вследствие на изменение на обстоятелствата, грешка или пропуск. Определението, чиято отмяна се иска, разрешава по същество въпроса по частната жалба и слага край на делото пред касационната инстанция. Това означава, че то е недопустим предмет на отмяна, включително и по реда на чл. 253 ГПК.
При тези мотиви, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ УВАЖЕНИЕ молба вх. № 7748/ 03.07.2015 г. на Е. Д. С. с искане за отмяна на определение № 326/ 25.06.2015 г. по ч. гр. д. № 2800/ 2015 г. по описа на Върховен касационен съд, Гражданска колегия, Първо отделение.
Определението може да се обжалва от С. пред друг състав на Върховния касационен съд с частна жалба в 1-седмичен срок от връчването на преписа.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1. 2.

Scroll to Top