Разпореждане № от 42149 по нак. дело №/ на отделение, Наказателна колегия на ВКС

РАЗПОРЕЖДАНЕ

гр. София, 25.05.2015 г.

Вероника Имова – Председател на трето наказателно отделение във Върховния касационен съд, като разгледах постъпилото искане за възобновяване, озаглавено „жалба” на И. П. П. с вх. № 6641/22.05.2015 г. срещу определение от 09.08.2012 г. по н.о.х.д. № 1143/2012 г. по описа на Районен съд – гр. Сливен,
УСТАНОВИХ:

В постъпилото искане за възобновяване, озаглавено „жалба” на И. П. П. се иска отмяна на определение от 09.08.2012 г., с което е одобрено споразумение за решаване на делото и е прекратено производството по н.о.х.д. № 1143/2012 г. по описа на Районен съд – гр. Сливен.
Посоченото определение е окончателно и е влязло в сила на 09.08.2012 г. Предвид това и с оглед разпоредбата на чл. 419 от НПК, определението по чл. 382, ал. 7 от НПК е от актовете, които могат да бъдат предмет на проверка по реда на възобновяването.
Предпоставка за образуване на производство пред Върховния касационен съд, съобразно изискването на чл. 421, ал. 1 от НПК е искането за възобновяване да е направено в шестмесечен срок от влизане в сила на съответния акт.
В настоящия случай, искането на осъдения е подадено на 13.05.2015 г., с оглед на което се явява недопустимо, тъй като е подадено след като е изтекъл предвиденият срок.
Поради изложените съображения,

РАЗПОРЕЖДАМ:

ОТКАЗВАМ образуване на производство пред Върховния касационен съд.
Делото ведно с искането да се върне на Районен съд – гр. Сливен.
Препис от разпореждането да се изпрати на И. П. П..

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОТДЕЛЕНИЕ:

а.д.

Scroll to Top