РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 223 06 ноември 2019 г.
Евелина Стоянова – председател на първо наказателно отделение на Върховния касационен съд, след като се запознах с касационните жалби на: адв. Б. М. – служебен защитник на подсъдимия В. Е. В., адв. М. Т. – служебен защитник на подсъдимия Б. З. Г., и адв. А. Н. – упълномощен защитник на подсъдимите М. А. А. и В. А. В., против решение № 22 от 08.07.2019 г. по ВНОХД № 458/2018 г. по описа на Апелативния специализиран наказателен съд,
по вх.№ 10204 от 05.11.2019 г. по описа на ВКС
УСТАНОВИХ:
Липсват данни препис от касационната жалба от адв. М. с вх. № 2383/12.08.2019 г. да е изпратен на подс. В. А. В.. Съгласно разпоредбата на чл. 253, т. 2 от НПК подсъдимият е самостоятелна страна в съдебното производство, поради което делото следва да бъде върнато на изпращащия съд, който следва да изпълни задължението си да връчи препис от посочената касационна жалба и на подсъдимия В. В..
Ето защо
РАЗПОРЕЖДАМ:
Отказвам образуване на касационно производство по ВНОХД № 458/2018 г. по описа на Апелативния специализиран наказателен съд.
Делото с жалбите да се върне на Апелативния специализиран наказателен съд за изпълнение на даденото указание.
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОТДЕЛЕНИЕ:
Е.В.