№335 от 40732 по търг. дело №/ на отделение, Търговска колегия на ВКС

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№ 335

С., 08.07.2011 г.

МАРИО БОБАТИНОВ, Председател на Търговска колегия на Върховния касационен съд на Република България, като разгледа преписка с вх. № 10 250/30.06.2011 г., констатира следното:
Преписката е образувана във Върховния касационен съд по повод изпратена от Софийски апелативен съд касационна жалба от [фирма], [населено място] против решение № 498 от 28.03.2011 г. по гр./т. д. № 426/2010 г. на САС.
В конкретния случай жалбата не отговаря на изискванията на чл. 284, ал. 2 ГПК, тъй като към преписката не е приложено пълномощно за представителство пред ВКС и приподписване на касационната жалба от адв. Д. Банкова. Представените пълномощни пред СГС – л. 105 и САС – л. 14, са за процесуално представителство пред съответните инстанции.
По гореизложените съображения делото следва да се върне на Софийски апелативен съд за изпълнение на разпоредбата на чл. 285 ГПК. Съгласно новия ГПК въззивният съд изпраща на ВКС само редовни касационни жалби, а нередовните връща по реда на чл. 286 от ГПК.

По горните съображения, Председателят на ТК на ВКС
Р А З П О Р Е Д И :

ВРЪЩА преписка с вх. № 10 250/30.06.2011 г. на Апелативен съд [населено място] за привеждане на касационната жалба в съответствие с изискванията на ГПК.
Председател на ТК, ВКС:_____________

п.ч.

Scroll to Top