Определение №100 от 19.6.2017 по гр. дело №156/156 на 4-то гр. отделение, Гражданска колегия на ВКС

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 100

гр. София, 19.06.2017 год.

ВЪРХОВНИЯТ КАСАЦИОНЕН СЪД на Република България, ІІ гражданско отделение, в закрито заседание на петнадесети юни две хиляди и седемнадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЕМАНУЕЛА БАЛЕВСКА
ЧЛЕНОВЕ: СНЕЖАНКА НИКОЛОВА
ГЕРГАНА НИКОВА

като разгледа докладваното от съдията Николова гр. д. № 2410 по описа на Върховния касационен съд за 2017 год. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по касационна жалба, подадена от процесуалните представители на касаторите [фирма] и А. К. А., единият от които е адв. Тр. Б. от САК.
С оглед обстоятелството, че адвокат Тр. Б. е съпруг на председателя на настоящия състав съдия Ем. Балевска, налице е основанието по чл. 22, ал. 2, вр. с ал. 1, т. 2 ГПК за нейния отвод, а по отношение на членовете на състава – основанието по чл. 22, ал. 1, т. 6 ГПК.
Поради горното делото следва да се докладва за ново разпределение и определяне на друг състав за разглеждането му, водим от което настоящият състав на ІІ г. о. на ВКС

О П Р Е Д Е Л И :

ОТВЕЖДА съдебния състав с председател – съдия Емануела Балевска и членове – съдиите Снежанка Николова и Гергана Никова от разглеждане на гр. д. № 2410/2017 год. по описа на ІІ г. о. на ВКС.
Делото да се докладва за ново разпределение и определяне на друг съдебен състав.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ: 1. 2.

Scroll to Top