О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 495
София 18.11.2019 г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Върховният касационен съд на Република България, Трето гражданско отделение, в закрито заседание на двадесет и втори октомври, две хиляди и деветнадесета година в състав:
Председател : МАРИО ПЪРВАНОВ
Членове : ИЛИЯНА ПАПАЗОВА
МАЙЯ РУСЕВА
изслуша докладваното от съдията МАРИО ПЪРВАНОВ
ч. гр. дело №3472/2019 г.
Производството е образувано по частна жалба вх. №10727 от 11.12.2018 г. на М. Л. М., [населено място], срещу определение №3660 от 23.11.2018 г. по ч. гр. дело № 5569/2018 г. на Софийския апелативен съд, с което е оставена без разглеждане частната и жалба срещу определение от 28.06.2018 г. по гр. дело № 373/2016 г. на Видинския окръжен съд, с което е оставено без уважение искането и за продължаване на срока за внасяне на депозит за вещо лице.
Жалбоподателката излага доводи, че обжалваното определение е неправилно
Правилно Софийския апелативен съд е оставил без разглеждане частната жалба на М. Л. М. срещу определението на Видинския окръжен съд, с което е оставено без уважение искането и за продължаване на срока за внасяне на депозит за вещо лице. Съгласно чл. 274, ал. 1 ГПК на обжалване подлежат определения, с които се прегражда по-нататъшното развитие на делото или е предвидено изрично обжалване на същите от закона. Определението, с което се продължава срок или се отказва продължаването на срок, не подлежат на обжалване. Когато е постановено в хода на разглеждането на делото, то не подлежи на отделно обжалване независимо от това, дали срокът е продължен, или е отказано продължаването му.
По изложените съображения, Върховният касационен съд, състав на ІІІ г.о.
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ В СИЛА определение №3660 от 23.11.2018 г. по ч. гр. дело № 5569/2018 г. на Софийския апелативен съд.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.