Определение №198 от 40799 по търг. дело №466/466 на 1-во тър. отделение, Търговска колегия на ВКС

2
Определение по т. д. № 466 / 2011 г., на ВКС,Търговска колегия, І-во отд.

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 198
С.,13.09. 2011 г.

ВЪРХОВНИЯТ КАСАЦИОНЕН СЪД, Търговска колегия, първо отделение, в закрито заседание на дванадесети септември през две хиляди и единадесета година в състав:

Председател: ТАНЯ РАЙКОВСКА
Членове: Д. П.
Т. К.

при секретаря _____________________________ и в присъствието на

прокурора _______________________ като изслуша докладваното от

съдията Таня Райковска т. д. № 466 по описа за 2011 г., и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по касационна жалба на търговско дружество [фирма] [населено място], представлявано от управителя С. Г. С. , чрез процесуалния му пълномощник адв. Д.Б., срещу решение № 304/23.12.2010г. по в.гр.д.№ 364/2010г. на ОС Смолян.
С молба вх. № 1836/29.04.2011г. процесуалният пълномощник на жалбоподателя – адв. Д. Б. е сезирала настоящата инстанция с искане за прекратяване на производството по настоящото дело , поради оттегляне на касационната жалба.С последваща молба вх. № 6590/13.07.2011г. от адв. Б. е заявено отново оттеглянето на касационната жалба и приключване на производството, с настъпване последиците на чл. 296 т.1 ГПК, а с молба вх. № 7181/03.08.2011г. управителят на [фирма] е потвърдил процесуалните действия на адвокат Б. и заявил категорично волята на търговското дружество за оттегляне на касационната жалба против Решение № 304/23.12.2010г. на Смолянски окръжен съд.
Върховният касационен съд, като взе предвид, че са налице предпоставките на чл.264, ал.1 ГПК, тъй като е налице валидно процесуално действие, с оглед потвърдените предоставени от представляващия дружеството процесуални права на пълномощника, намира искането за прекратяване на производството поради оттегляне на касационната жалба за основателно.
Водим от изложеното Върховният касационен съд, Търговска колегия , състав на първо отделение
О П Р Е Д Е Л И :

ПРЕКРАТЯВА производството т. дело № 466/2011 г. на ВКС, Търговска колегия, Първо отделение, образувано по касационна жалба на търговско дружество [фирма] [населено място], представлявано от управителя С. Г. С. , чрез процесуалния му пълномощник адв. Д.Б., срещу решение № 304/23.12.2010г. по в.гр.д.№ 364/2010г. на ОС Смолян, поради оттегляне на касационната жалба на основание чл. 264 ал.1 ГПК.

Определението може да бъде обжалвано в едноседмичен срок от уведомяването на страните пред друг тричленен състав на ВКС, ТК.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ:

Scroll to Top