Разпореждане № от 42073 по нак. дело №/ на отделение, Наказателна колегия на ВКС

РАЗПОРЕЖДАНЕ

София, 10.03.2015 година

Павлина Панова – заместник-председател на Върховния касационен съд и председател на наказателната му колегия, като разгледах искане № П 167/14 от 12.02.2015 г. на градския прокурор на Софийска градска прокуратура за възобновяване на в.н.о.х.д. № 1037/2013 г. по описа на Апелативен съд – София, с правно основание чл. 422, ал. 1, т. 3 от НПК, с вх. № 3002 на ВКС от 09.03.2015 г.,
установих:

С оглед преценката по допустимостта на искането е необходимо към него да бъдат приложени целите производства по ч.н.д. № 5678/2013 г. по описа на Софийски градски съд и в.ч.н.д. № 252/2014 г. по описа на АС – София, а не само постановените по тях съдебни актове.
С оглед на гореизложеното,
РАЗПОРЕЖДАМ:

Отказвам образуване на производство за възобновяване на в.н.о.х.д. № 1037/2013 г. по описа на Апелативен съд – София.
Делото с искането да се изпрати на Софийска градска прокуратура, с оглед посоченото в съобразителната част на настоящото разпореждане.
За настоящото разпореждане да се уведоми Софийски градски съд.

ЗАМ. – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ВКС
И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА
НАКАЗАТЕЛНА КОЛЕГИЯ:
ПАВЛИНА ПАНОВА

Е.В.

Scroll to Top