Разпореждане № от 42422 по нак. дело №/ на отделение, Наказателна колегия на ВКС

РАЗПОРЕЖДАНЕ

София, 22.02.2016 година

ВЕРОНИКА ИМОВА – председател на трето наказателно отделение във Върховния касационен съд, като проверих касационна жалба от К. С. К., подадена чрез адв. Д. срещу присъда № 111 от 15.12.2015 г. по в.н.ч.х.д. № 2031/2015 г. по описа на Окръжен съд – гр. Пловдив, с вх. № 1949 на ВКС от 22.02.2016 г.,

УСТАНОВИХ:

Препис от подадената касационна жалба, както и постъпилото допълнение към нея не е изпратен на защитника на подсъдимия Х. С. С.. Следва да се отбележи, че подсъдимият и неговият защитник са две самостоятелни страни в наказателното производство, като всеки от тях поотделно има възможност да упражнява процесуални права за подаване на касационна жалба и възражения срещу подадени касационен протест или жалба. Получаването на съответните книжа само и единствено от подсъдимия, ограничава правото на упълномощения му процесуален представител да се запознае със съдържанието им и да подаде възражения срещу тях.
Не са спазени процесуалните изисквания за размяна на книжата по делото, което налага последното да бъде върнато на Окръжен съд – гр. Пловдив за изпълнение. Следва да бъдат изпратени преписи от горепосочената касационна жалба и допълнението към нея на адв. Р. Д. – защитник на подсъдимия Х. С. С., надлежно връчени и заедно с оформените разписки за получаването им, и окомплектовани с делото, да бъдат върнати на ВКС.
С оглед изложените съображения,

РАЗПОРЕЖДАМ:

Отказвам образуване на касационно производство по в.н.ч.х.д. № 2031/2015 г. по описа на Окръжен съд – гр. Пловдив.
Делото да се върне на Окръжен съд – гр. Пловдив за изпълнение на горепосочените указания.

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОТДЕЛЕНИЕ:
ВЕРОНИКА ИМОВА
СМ

Scroll to Top