Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№ 118
гр. С., 12,04,2011 г.
ТАНЯ РАЙКОВСКА – Председател на първо отделение при Търговска колегия на Върховния касационен съд на Р. Б., след проверка на преписка вх. № 5 552/06.04.2011г., констатира следното:
Преписката е постъпила във ВКС по повод касационна жалба от В. Г. П. и И. Б. М., срещу въззивно решение № 704 от 21.07.2010 г. на С. апелативен съд, постановено по гр. д. № 3 220/2009 г. по описа на същия съд.
Преди образуване на делото се констатира, че въззивният съд не е изпълнил процедурата по чл. 287, ал. 1 от ГПК. По делото липсват данни да е изпратен препис от касационната жалба на другата страна – [фирма][населено място], която в едномесечен срок от получаването му може да даде отговор.
Видно е, че към настоящия момент не са извършени всички процесуални действия, свързани с администрирането на касационната жалба от въззивния съд, което налага връщане на преписката на С. апелативен съд за извършване на всички законоустановени действия по администриране на постъпилата жалба, след което същата да се изпрати на ВКС за произнасяне.
По горните съображения, председателят на І т.о. на ВКС
Р А З П О Р Е Д И:
ВРЪЩА преписка с вх. № 5 552/06.04.2011 г. на С. апелативен съд за изпълнение на дадените указания.
ПРЕДСЕДАТЕЛ :